Nurse Call Manufacturers - 4.3” Facial Recognition Android Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| Front Panel | Aluminum |
| Button | Mechanical |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| Door Entry | IC card(13.56MHz), ID card(125kHz), PIN code, NFC |
| IP Rating | IP65 |
| IK Rating | IK08 |
| Installation | Flush Mounting & Surface Mounting |
| Flush Mounting Dimension | 295 x 133 x 63.5 mm |
| Surface Mounting Dimension | 295 x 133 x 42.7 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 4.3-inch TFT LCD |
| Resolution | 480 x 272 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Viewing Angle | 110°(H) / 67°(V) / 127°(D) |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 3 |
| Reset Button | 1 |
| Exit Button/Door Magnetic | 4 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our business puts emphasis over the administration, the introduction of talented staff, plus the construction of team building, attempting hard to boost the standard and liability consciousness of personnel customers. Our corporation successfully attained IS9001 Certification and European CE Certification of Nurse Call Manufacturers - 4.3” Facial Recognition Android Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Sheffield, Kazakhstan, Holland, Our continual availability of high grade products in combination with our excellent pre-sale and after-sales service ensures strong competitiveness in an increasingly globalized market. welcome new and old customers from all walks of life to contact us for future business relationships and mutual success!
Datasheet 904M-S3.pdf








