2021 wholesale price Elevator Control System - 16-channel Relay Input Elevator Control – DNAKE Detail:
1. When it connects to Dnake IC/ID card reader, elevator card access system will prevent uninvited visitors from accessing any floor of your buildings to protect your tenants and premises.
2. The module can connect to internal call panel of the elevator. After the permitted user enters the elevator cab, the elevator will take the user to the preset floor automatically.
3. When it integrates with Dnake intercom system, the resident can summon the lift in advance on indoor monitor. The elevator will reach the designated floor automatically, which saves the waiting time.
| Technical Specifications | |
| Model | EVC-ICC-A5 |
| Product Size(WxHxD) | 197x89x37(mm) |
| Option | RS485 Communication |
| Interface | |
| RJ45 | Network Connection |
| Power | DC24V Input |
| Relay Input | 16-channel |
| RS485 | Connection to IC/ID Card Reader |
| General | |
| Power | DC24V or PoE |
| Standby Consumption | 4W |
| Max Consumption (NC ) | 7W |
| Mini Consumption (NO) | 1W |
| Working Temperature | -10°C~+55°C |
| Relative Humidity | 20%~93%RH |
-
Datasheet EVC-ICC-A5.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
With our leading technology at the same time as our spirit of innovation,mutual cooperation, benefits and growth, we're going to build a prosperous future together with your esteemed firm for 2021 wholesale price Elevator Control System - 16-channel Relay Input Elevator Control – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Algeria, Salt Lake City, Croatia, We are fully aware of our customer's needs. We provide high quality products, competitive prices and the first class service. We would like to establish good business relationships as well as friendship with you in the near future.








