Wifi Video Door Phone - 10.1” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 512MB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 10.1" TFT LCD, 1024x600 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V/PoE Optional |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 13W |
| Button | Touch Screen |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Installation | Flush Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M Pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 902D-B6.pdf
Download
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our well-equipped facilities and excellent quality control throughout all stages of production enables us to guarantee total customer satisfaction for Wifi Video Door Phone - 10.1” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Brunei, Surabaya, kazakhstan, Our company has always insisted on the business principle of "Quality, Honest, and Customer First" by which we have won the trust of clients both from at home and abroad. If you are interested in our solutions, you should do not hesitate to contact us for further information.








