Wholesale Price China Sip Door Phone - 280D-A6 Linux SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
1. SIP-based door phone supports call with SIP phone or softphone, etc.
2. Video door phone can work with the elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card can be used for identity verification and access control.
4. Two, four, six, or eight pushbuttons can be designed to meet different customers' needs.
5. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or external power source.
2. Video door phone can work with the elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card can be used for identity verification and access control.
4. Two, four, six, or eight pushbuttons can be designed to meet different customers' needs.
5. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| RFID Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Mechanical Button | Optional 2/4/6/8 Residents+ 1 Concierge |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-A6.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We've been convinced that with joint efforts, the enterprise between us will bring us mutual benefits. We could guarantee you item excellent and aggressive price tag for Wholesale Price China Sip Door Phone - 280D-A6 Linux SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Madrid, Spain, Kuwait, If you are interested in any of our products or would like to discuss a custom order, please feel free to contact us. We are looking forward to forming successful business relationships with new clients around the world in the near future.








