Wholesale Price China Sip Door Phone - 10.1″ Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 512MB DDR3 |
| Flash | 4GB NAND Flash |
| Display | 10.1" TFT LCD, 1024x600 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V/POE Optional |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 13W |
| Button | Touch Screen |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Installation | Flush Mounted or Surface Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M Pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 902D-B6.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
All we do is always associated with our tenet " Customer first, Trust first, devoting on the food packaging and environmental protection for Wholesale Price China Sip Door Phone - 10.1″ Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Bolivia, Uganda, Tunisia, We maintain long-term efforts and self-criticism, which helps us and improvement constantly. We strive to improve customer efficiency to save costs for customers. We do our best to improve the quality of product. We will not live up to the historic opportunity of the times.









