Wholesale Price China Nurse Pager - Multi-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Aluminum |
| Reset Button | 1 |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| Indicator Light | 3 |
| Door Entry | IC (13.56MHz) & ID (125kHz) Card, NFC |
| IP/IK Rating | IP65 / IK08 |
| Installation | Surface & Flush Mounting |
| Dimension | 188 x 88 x 34 mm (Surface Mounting);
230 x 120 x 48 mm (Flush Mounting) |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Viewing Angle | 110°(H) / 60°(V) / 125°(D) |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 2 |
| Input | 2 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
With this motto in mind, we've turn into one of quite possibly the most technologically innovative, cost-efficient, and price-competitive manufacturers for Wholesale Price China Nurse Pager - Multi-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Lahore, Lithuania, Portugal, We are very responsible for all details on our customers order no matter on warranty quality, satisfied prices, quick delivery, on time communication, satisfied packing, easy payment terms, best shipment terms, after sales service etc. We provide one-stop service and best reliability to our every customers. We work hard with our customers, colleagues, workers to make a better future.
Datasheet 904M-S3.pdf

.jpg)





