Floor Access - EVC-ICC-A5 16 Channel Relay Input Elevator Control – DNAKE Detail:
1. When it connects to Dnake IC/ID card reader, elevator card access system will prevent uninvited visitors from accessing any floor of your buildings to protect your tenants and premises.
2. The module can connect to internal call panel of the elevator. After the permitted user enters the elevator cab, the elevator will take the user to the preset floor automatically.
3. When it integrates with Dnake intercom system, the resident can summon the lift in advance on indoor monitor. The elevator will reach the designated floor automatically, which saves the waiting time.
Specifications
| Technical Specifications | |
| Model | EVC-ICC-A5 |
| Product Size(WxHxD) | 197x89x37(mm) |
| Option | RS485 Communication |
| Interface | |
| RJ45 | Network Connection |
| Power | DC24V Input |
| Relay Input | 16-channel |
| RS485 | Connection to IC/ID Card Reader |
| General | |
| Power | DC24V or PoE |
| Standby Consumption | 4W |
| Max Consumption (NC ) | 7W |
| Mini Consumption (NO) | 1W |
| Working Temperature | -10°C~+55°C |
| Relative Humidity | 20%~93%RH |
-
Datasheet EVC-ICC-A5.pdf
Download
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our purpose would be to offer good quality products at competitive price ranges, and top-notch support to clients around the whole world. We're ISO9001, CE, and GS certified and strictly adhere to their good quality specifications for Floor Access - EVC-ICC-A5 16 Channel Relay Input Elevator Control – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Holland, Philippines, Estonia, Our products are exported worldwide. Our customers are always satisfied with our reliable quality, customer-oriented services and competitive prices. Our mission is "to continue to earn your loyalty by dedicating our efforts to the constant improvement of our products and services in order to ensure the satisfaction of our end-users, customers, employees, suppliers and the worldwide communities in which we cooperate".









