Wholesale Price China Ip Based Card Reader Access Control - 7-inch Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| Panel | Plastic |
| Color | Black |
| Flash | 64MB |
| Button | 9 Touch Buttons |
| Power | Rechargeable Lithium Battery (2500mAh) |
| Installation | Surface mounting or desktop |
| Multi-language | 10 |
| Dimension | 214.85 x 149.85 x 21 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Screen | 7-inch TFT LCD |
| Resolution | 800 x 480 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711a |
| Video Codec | H.264 |
| Snapshot | 75PCS |
| Video Recording | Yes |
| TF Card | 32G |
| Transmission | |
| Transmit Frequency Range | 2.4GHz-2.4835GHz |
| Data Rate | 2.0 Mbps |
| Modulation Type | GFSK |
| Transmit Distance (in Open Area) | 400m |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our primary intention should be to offer our clientele a serious and responsible enterprise relationship, delivering personalized attention to all of them for Wholesale Price China Ip Based Card Reader Access Control - 7-inch Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Denmark, Mexico, Denmark, With well educated, innovative and energetic staff, we are responsible for all elements of research, design, manufacture, sale and distribution. By studying and developing new techniques, we are not only following but also leading fashion industry. We listen attentively to the feedback from our customers and provide instant replies. You will instantly feel our professional and attentive service.
Datasheet 904M-S3.pdf








