Linux Outdoor Unit - 7” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 6.0.1 |
| CPU | Quad-core Cortex-A17 1.8GHz Integrate Mali-T764 GPU |
| SDRAM | 2GB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 7“ TFT LCD, 1024*600 |
| Face Recognition | Yes(optional) |
| Power | DC12V/PoE (External Module) |
| Standby power | 5W |
| Rated Power | 25W |
| RFID Card Reader | IC/ID, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Size | 227*122*20 mm |
| Multiple Installation | Surface mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Datasheet 905D-Y4.pdf
Download
Product detail pictures:
Related Product Guide:
With a positive and progressive attitude to customer's interest, our enterprise continually improves our products excellent to meet the wants of customers and further focuses on safety, reliability, environmental requirements, and innovation of Linux Outdoor Unit - 7” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Barbados, Costa rica, Korea, We hope to have long-term cooperation relationships with our clients. If you are interested in any of our products, please do not hesitate to send enquiry to us/company name. We ensure that you can be totally satisfied with our best solutions!








