Wholesale Door Station - 280D-B9 Linux-based 4.3” SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
280D-B9 Linux-based 4.3" SIP2.0 Outdoor Panel
1. 2-megapixel camera provides high-definition image capture and video recording.
2. With built-in LED lamps, the outdoor station can recognize the visitor clearly in the darkness, automatically switch day and night mode according to the brightness, making your home safer all the time.
3. 20,000 IC or ID cards can be identified on the outdoor panel for door access control.
4. Video intercom system can also be integrated with the elevator control system to allow or deny the visitor to the elevator.
5. Outdoor station can realize unlocking by password or IC/ID card, and support the connection of two electromagnetic/electrical locks.
6. It can be powered by PoE for easy installation.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Screen | 4.3 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V/POE(Optional) |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Button | Mechanical Button/Touch Button(optional) |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-B9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our products are widely recognized and trusted by users and can meet continuously developing economic and social needs for Wholesale Door Station - 280D-B9 Linux-based 4.3” SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Panama, Leicester, Moldova, As an experienced factory we also accept customized order and make it same as your picture or sample specifying specification and customer design packing. The main goal of the company is to live a satisfactory memory to all the customers, and establish a long term win-win business relationship. For more information, please contact us. And It is our great pleasure if you like to have a personally meeting in our office.









