Wall Panel - 280M-S11 – DNAKE Detail:
1. 10-inch G+G touch screen panel delivers brilliant display and ultimate screen experience.
2. User interface of the monitor can be customized to meet the user's needs.
3. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, gas detector, or door sensor etc., can be connected to ensure home security.
4. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as the garden or swimming pool, to keep your house or premises safe.
5. When it works with home automation system, it allows you to control your home appliances by the indoor monitor or smartphone, etc.
6. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying access.
2. User interface of the monitor can be customized to meet the user's needs.
3. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, gas detector, or door sensor etc., can be connected to ensure home security.
4. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as the garden or swimming pool, to keep your house or premises safe.
5. When it works with home automation system, it allows you to control your home appliances by the indoor monitor or smartphone, etc.
6. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying access.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Display | 10" TFT LCD, 1024x600 |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Display | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Multi Language | Yes |
| Picture Record | Yes(64 pcs) |
| Elevator Control | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| UI Customized | Yes |
-
Datasheet 280M-S11.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
With our great management, potent technical capability and strict excellent handle procedure, we continue on to provide our customers with reputable top quality, reasonable selling prices and great providers. We purpose at becoming amongst your most trusted partners and earning your satisfaction for Wall Panel - 280M-S11 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Yemen, Korea, Denver, Hard work to keep making progress, innovation in the industry, make every effort to first-class enterprise. We try our best to build the scientific management model, to learn abundant professional knowledge, to develop advanced production equipment and production process , to create the first-call quality products, reasonable price , high quality of service , quick delivery , to give you create new value .









