Android Door Camera - 10.1” Android Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 6.0.1 |
| CPU | Octal core 1.5GHz Cortex-A53 |
| Memory | DDR3 1GB |
| Flash | 4GB |
| Display | 10.1" TFT LCD, 1024x600 |
| Button | No |
| Power | DC12V/PoE |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| TF Card & USB Support | No |
| WIFI | Optional |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Screen | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | Yes(Optional), 0.3M Pixels |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | SIP,TCP/IP, RTSP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Door Bell Input | Yes |
| Record | Picture/Audio/Video |
| AEC/AGC | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
-
Datasheet 904M-S3.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
"Sincerity, Innovation, Rigorousness, and Efficiency" would be the persistent conception of our enterprise with the long-term to build with each other with consumers for mutual reciprocity and mutual advantage for Android Door Camera - 10.1” Android Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Lyon, Lithuania, America, Taking the core concept of "to be the Responsible". We will redound up on society for high quality products and good service. We will initiative to participate in international competition to be a first- class manufacturer of this product in the world.









