Voip Intercom - 902D-A8 Android 4.3-inch TFT LCD SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
1. The door can be unlocked by facial recognition, password, or IC/ID cards (max. 100,000PCS).
2. One-megapixel camera provides 720p resolution video.
3. It's a SIP-based call station with a numeric keypad and built-in card reader.
4. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
5. The accuracy of face recognition reaches 99% with the capacity of 10,000 face images, which ensures better door access.
6. The combination of infrared detection function and facial recognition unlocking brings the user a touch-free access control solution.
7. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
2. One-megapixel camera provides 720p resolution video.
3. It's a SIP-based call station with a numeric keypad and built-in card reader.
4. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
5. The accuracy of face recognition reaches 99% with the capacity of 10,000 face images, which ensures better door access.
6. The combination of infrared detection function and facial recognition unlocking brings the user a touch-free access control solution.
7. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 1GB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 4.3" TFT LCD, 480x272 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Button | Mechanical button |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Multiple Installation | Flush Mounted, Base Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M Pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 902D-A8.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our eternal pursuits are the attitude of "regard the market, regard the custom, regard the science" plus the theory of "quality the basic, have faith in the main and management the advanced" for Voip Intercom - 902D-A8 Android 4.3-inch TFT LCD SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Swiss, Egypt, Colombia, With the technology as the core, develop and produce high-quality products according to the diverse needs of the market. With this concept,the company will continue to develop products with high added values and continuously improve products,and will provide many customers with the best products and services!








