Video Door Entry System - 280M-S9 10.1-inch Linux-based Indoor Touch Screen – DNAKE Detail:
1. It supports 8 different alarm zones with three different scenario setups.
2. SIP protocol enables the monitor to integrate with any IP Phone system whether hosted or on the local network.
3. Customized and programmable user interface brings great convenience to the users.
4. Main functions cover picture recording, do not disturb, remote management and message receiving, etc.
5. 8 IP cameras can be connected to keep an eye on your property or business all the time.
6. It can sync with eight alarm sensors, including fire detector, smoke detector, or window sensor, etc.
7. It can work with smart home system and elevator control system to control home appliances or summon the elevator by indoor monitor.
2. SIP protocol enables the monitor to integrate with any IP Phone system whether hosted or on the local network.
3. Customized and programmable user interface brings great convenience to the users.
4. Main functions cover picture recording, do not disturb, remote management and message receiving, etc.
5. 8 IP cameras can be connected to keep an eye on your property or business all the time.
6. It can sync with eight alarm sensors, including fire detector, smoke detector, or window sensor, etc.
7. It can work with smart home system and elevator control system to control home appliances or summon the elevator by indoor monitor.
8. 10-inch touch screen panel delivers brilliant display and ultimate screen experience.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Display | 10" TFT LCD, 1024x600 |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Display | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Multi Language | Yes |
| Picture Record | Yes(64 pcs) |
| Elevator Control | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| UI Customized | Yes |
-
Datasheet 280M-S9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
It adheres on the tenet "Honest, industrious, enterprising, innovative" to acquire new solutions continuously. It regards prospects, success as its personal success. Let us build prosperous future hand in hand for Video Door Entry System - 280M-S9 10.1-inch Linux-based Indoor Touch Screen – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Seattle, Israel, Sheffield, We have been persisting in the business essence "Quality First, Honoring Contracts and Standing by Reputations, providing customers with satisfying goods and service. " Friends both at home and abroad are warmly welcome to establish everlasting business relations with us.









