Manufactur standard Linux Wall Panel - 7” Android Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 1GB |
| ROM | 4GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Wi-Fi | IEEE802.11 b/g/n,@2.4GHz (Optional) |
| Camera | 0.3MP, CMOS (Optional) |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 221.4 x 151.4 x 16.5mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| TF Card Port | 1 |
| USB Port | 1 |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12VA/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (Use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Adhering into the principle of "quality, provider, performance and growth", we now have gained trusts and praises from domestic and intercontinental consumer for Manufactur standard Linux Wall Panel - 7” Android Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Mali, Netherlands, Oman, Furthermore, all of our products are manufactured with advanced equipment and strict QC procedures in order to ensure high quality. If you are interested in any of our products, please don't hesitate to contact us. We will do our best to meet your needs.
Datasheet 904M-S3.pdf
.jpg)







