Tcp/Ip Intercom - 280M-K8 – DNAKE Detail:
1. User interface of the monitor can be customized to meet the user needs.
2. The whole unit consists of a handset and a charger base, which can be placed anywhere in your house.
3. The handset is moveable because of its rechargeable battery, so that the residents can answer the call anytime and anywhere.
4. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying access.
2. The whole unit consists of a handset and a charger base, which can be placed anywhere in your house.
3. The handset is moveable because of its rechargeable battery, so that the residents can answer the call anytime and anywhere.
4. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying access.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz, ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Display | 2.4 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Features | |
| Multi-Language | Yes |
| UI Customized | Yes |
-
Datasheet 280M-K8.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
It is actually our accountability to satisfy your needs and effectively serve you. Your pleasure is our best reward. We're on the lookout forward for your stop by for joint growth for Tcp/Ip Intercom - 280M-K8 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Kuwait, Eindhoven, Madras, So that you can utilize the resource from the expanding info in international trade, we welcome shoppers from everywhere on-line and offline. In spite of the good quality solutions we offer, effective and satisfying consultation service is supplied by our specialist after-sale service team. Product lists and detailed parameters and any other info weil be sent to you timely for your inquiries. So please make contact with us by sending us emails or call us if you have any questions about our corporation. ou may also get our address info from our web page and come to our company to get a field survey of our merchandise. We are confident that we are going to share mutual achievement and create strong co-operation relations with our companions in this marketplace. We're searching forward for your inquiries.






