Tcp/Ip Intercom - 280D-A6 Linux SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
1. SIP-based door phone supports call with SIP phone or softphone, etc.
2. Video door phone can work with the elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card can be used for identity verification and access control.
4. Two, four, six, or eight pushbuttons can be designed to meet different customers' needs.
5. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or external power source.
2. Video door phone can work with the elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card can be used for identity verification and access control.
4. Two, four, six, or eight pushbuttons can be designed to meet different customers' needs.
5. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| RFID Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Mechanical Button | Optional 2/4/6/8 Residents+ 1 Concierge |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-A6.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
The really abundant projects management experiences and 1 to just one provider model make the high importance of business enterprise communication and our easy understanding of your expectations for Tcp/Ip Intercom - 280D-A6 Linux SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Slovak Republic, Juventus, Puerto Rico, We strive for excellence, constant improvement and innovation, is committed to make us the "customer trust" and the "first choice of engineering machinery accessories brand" suppliers. Choose us, sharing a win-win situation!



.jpg)




