Wholesale Discount Door Phone Intercom - 7” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 2GB |
| ROM | 8GB |
| Front Panel | Aluminum |
| Power Supply | DC12V/2A or PoE (External PoE) |
| Standby Power | 5W |
| Rated Power | 25W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| IR Sensor | Support |
| Door Entry | Face, IC card(13.56MHz), PIN code, NFC |
| IP Rating | IP65 |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 227 x 122 x 20 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch TFT LCD |
| Screen | 10.1-inch capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | up to 1920 x 1080 |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 1 |
| Exit Button | 1 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We usually keep on with the principle "Quality To start with, Prestige Supreme". We've been fully committed to offering our purchasers with competitively priced excellent solutions, prompt delivery and skilled support for Wholesale Discount Door Phone Intercom - 7” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Canada, Durban, Australia, Many goods fully conform to the most rigorous of international guidelines and with our first-rate delivery service you will have them delivered at any time and in any place. And because Kayo deals in the entire spectrum of protective equipment, our customers don't have to waste time shopping around.
Datasheet 904M-S3.pdf



.jpg)




