Super Purchasing for Analog Door Phone - Linux 7-inch Touch Screen Indoor Monitor – DNAKE Detail:
1. Six monitors can be connected in one house.
2. When the villa outdoor station is used as a secondary outdoor unit, it can receive the call and start video communication with the outdoor unit.
3. User interface can be customized and programmed as needed.
4. Indoor phone can build video and audio communication with any IP device that supports standard SIP 2.0 protocol, such as IP phone or SIP softphone, etc.
5. It can realize alarm management with 8 zones and direct report to the management center.
6. Up to 8 IP cameras can be connected in the surrounding places for the tenants to monitor what’s at the door or around the house all the time.
7. Integration with smart home system and elevator control system make life easier and smarter.
8. It can be powered by PoE or external power source.
2. When the villa outdoor station is used as a secondary outdoor unit, it can receive the call and start video communication with the outdoor unit.
3. User interface can be customized and programmed as needed.
4. Indoor phone can build video and audio communication with any IP device that supports standard SIP 2.0 protocol, such as IP phone or SIP softphone, etc.
5. It can realize alarm management with 8 zones and direct report to the management center.
6. Up to 8 IP cameras can be connected in the surrounding places for the tenants to monitor what’s at the door or around the house all the time.
7. Integration with smart home system and elevator control system make life easier and smarter.
8. It can be powered by PoE or external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Display | 7" TFT LCD, 800x480 |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Display | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP,SIP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Multi Language | Yes |
| Picture Record | Yes(64 pcs) |
| Elevator Control | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| UI Customized | Yes |
-
Datasheet 280M-S0.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Being supported by an highly developed and specialist IT team, we could give technical support on pre-sales & after-sales service for Super Purchasing for Analog Door Phone - Linux 7-inch Touch Screen Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Czech Republic, Georgia, Argentina, Immediate and specialist after-sale service supplied by our consultant group has happy our buyers. Detailed Info and parameters from the merchandise will probably be sent to you for any thorough acknowledge. Free samples may be delivered and company check out to our corporation. n Morocco for negotiation is constantly welcome. Hope to get inquiries type you and construct a long-term co-operation partnership.








