Super Purchasing for Analog Door Phone - 7” Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 221.4 x 151.4 x 16.5mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 800 x 480 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12VA/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (Use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Gaining purchaser gratification is our firm's intention eternally. We will make wonderful endeavours to build new and top-quality merchandise, satisfy your exclusive needs and provide you with pre-sale, on-sale and after-sale products and services for Super Purchasing for Analog Door Phone - 7” Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Chile, Qatar, Milan, Our domestic website's generated over 50, 000 purchasing orders every year and quite successful for internet shopping in Japan. We would be happy to have an opportunity to do business with your company. Looking forward to receiving your message !
Datasheet 904M-S3.pdf








