Special Price for Door Entry Phone - 280SD-C3S – DNAKE Detail:
Linux SIP2.0 Villa Panel
1. SIP-based door phone supports call with SIP phone or softphone, etc.
2. It can work with the lift control system via RS485 interface.
3. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to control two locks.
4. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
5. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 116x192x47(mm) |
| Build-in Box size | 100x177x45(mm) |
| Treppanning Size | 105x182x52(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Button | Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our primary target will be to provide our clients a serious and responsible small business relationship, supplying personalized attention to all of them for Special Price for Door Entry Phone - 280SD-C3S – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Sri Lanka, Surabaya, UAE, With the principle of win-win, we hope to help you make more profits in the market. An opportunity is not to be caught, but to be created. Any trading companies or distributors from any countries are welcomed.
Datasheet 280SD-C3.pdf








