Smart Video Door Phone - 280M-K8 – DNAKE Detail:
1. User interface of the monitor can be customized to meet the user needs.
2. The whole unit consists of a handset and a charger base, which can be placed anywhere in your house.
3. The handset is moveable because of its rechargeable battery, so that the residents can answer the call anytime and anywhere.
4. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying access.
2. The whole unit consists of a handset and a charger base, which can be placed anywhere in your house.
3. The handset is moveable because of its rechargeable battery, so that the residents can answer the call anytime and anywhere.
4. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying access.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz, ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Display | 2.4 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Features | |
| Multi-Language | Yes |
| UI Customized | Yes |
-
Datasheet 280M-K8.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We're committed to providing easy,time-saving and money-saving one-stop purchasing service of consumer for Smart Video Door Phone - 280M-K8 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Poland, Sri Lanka, Vancouver, Our company has always insisted on the business principle of "Quality, Honest, and Customer First" by which we have won the trust of clients both from at home and abroad. If you are interested in our solutions, you should do not hesitate to contact us for further information.








