Intercom Set - 10.1” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 512MB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 10.1" TFT LCD, 1024x600 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V/PoE Optional |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 13W |
| Button | Touch Screen |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Installation | Flush Mounted or Surface Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M Pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 902D-B6.pdf
Download
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our pursuit and enterprise goal is to "Always satisfy our customer requirements". We keep on to establish and style and design outstanding top quality goods for both our outdated and new prospects and realize a win-win prospect for our clientele likewise as us for Intercom Set - 10.1” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Belgium, Burundi, Nairobi, Our company has abundant strength and possesses a steady and perfect sales network system. We wish we could establish sound business relationships with all customers from at home and abroad on the basis of mutual benefits.









