Residential Intercom System - 902D-B6 – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 1GB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 10.1" TFT LCD, 1024x600 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V/POE Optional |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 13W |
| Button | Touch Screen |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| Installation | Flush Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M Pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 902D-B6.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We constantly believe that one's character decides products' high quality, the details decides products' high-quality ,together with the REALISTIC,EFFICIENT AND INNOVATIVE crew spirit for Residential Intercom System - 902D-B6 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Bulgaria, Greece, Kuwait, If any item be of interest to you, you should let us know. We will try our best to satisfy your requirements with high quality goods, the best prices and prompt delivery. You should feel free to contact us at any time. We will reply you when we receive your inquiries. Make sure you note that samples are available before we start our business.




.jpg)




