Intercom Connection - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Screen | 4.3 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V/PoE(Optional) |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Button | Mechanical Button/Touch Button(optional) |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Installation | Flush Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Datasheet 280D-B9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We stay with the basic principle of "quality initially, services first, steady improvement and innovation to fulfill the customers" for your management and "zero defect, zero complaints" as the quality objective. To perfect our company, we give the goods while using the good high-quality at the reasonable selling price for Intercom Connection - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Jordan, Italy, Madras, Our expert engineering team will generally be prepared to serve you for consultation and feedback. We're able to also give you with free of charge samples to meet your requirements. Best efforts will likely be produced to provide you the best service and merchandise. When you are keen on our business and items, make sure you speak to us by sending us emails or call us quickly. In an effort to know our merchandise and company extra, you may come to our factory to view it. We'll generally welcome guests from all over the world to our business to create business relations with us. Be sure to feel cost-free to speak to us for small business and we believe we are going to share the best trading experience with all our merchants.




.jpg)




