Villa Panel - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Aluminum |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| IR Sensor | Support |
| Door Entry | IC card(13.56MHz), NFC |
| IP/IK Rating | IP65 / IK07 |
| Installation | Flush/Surface Mounting |
| Dimension | 190 x 95 x 27 mm (Flush Mounting); 170 x 84.5 x 31 mm (Surface Mounting) |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Viewing Angle | 100°(D) |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 1 |
| Exit Button | 1 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Fast and good quotations, informed advisers to help you choose the correct product that suits all your needs, a short production time, responsible quality control and different services for paying and shipping affairs for Villa Panel - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Brunei, Mauritius, Lyon, Strong infrastructure is the need of any organization. We are backed with a robust infrastructural facility that enables us to manufacture, store, quality check and dispatch our products worldwide. To maintain smooth work flow, we have sectioned our infrastructure into a number of departments. All these departments are functional with latest tools, modernized machines and equipment. Owing to which, we are able to accomplish voluminous production without compromising upon the quality.
Datasheet 904M-S3.pdf








