Reasonable price Wireless Intercom System For Flats - 608M-I8 Analogue 4.3-inch Screen Remote Unlocking Indoor Monitor – DNAKE Detail:
1. The 4.3'' indoor monitor can receive the call from villa station or doorbell.
2. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, smoke detector, door sensor or siren etc., can be connected to increase home security.
3. Arming or disarming can be realized by one button.
4. In case of emergency, press the SOS button for 3 seconds to send alarm to management center.
5. With 485 communication protocol and differential signaling transmission, it has long-range transmission distance and strong capacity of resisting disturbance.
Specifications
| Physical Property | |
| MCU | T530EA |
| Flash | SPI Flash 16M-Bit |
| Frequency Range | 400Hz~3400Hz |
| Display | 4.3" TFT LCD, 480x272 |
| Display Type | Capacitive |
| Button | Mechanical button |
| Device Size | 192x130x16.5mm |
| Power | DC30V |
| Standby power | 0.7W |
| Rated Power | 6W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Glass | IP30 |
| Features | |
| Call with Outdoor Station& Management Center | Yes |
| Monitor Outdoor Station | Yes |
| Remotely unlock | Yes |
| Mute, Do Not Disturb | Yes |
| External Alarm Device | Yes |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| Chord Ring Tone | Yes |
| External Door Bell | Yes |
| Message Receiving | Yes(Optional) |
| Snapshot | Yes(Optional) |
| Elevator Linkage | Yes(Optional) |
| Ringing Volume | Yes |
| Brightness /Contrast | Yes |
-
Datasheet 608M-I8.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our personnel are generally in the spirit of "continuous improvement and excellence", and together with the outstanding top quality merchandise, favorable price tag and fantastic after-sales solutions, we try to gain every single customer's rely on for Reasonable price Wireless Intercom System For Flats - 608M-I8 Analogue 4.3-inch Screen Remote Unlocking Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Liberia, Israel, Mexico, Our company is an international supplier on this kind of merchandise. We offer an amazing selection of high-quality products. Our goal is to delight you with our distinctive collection of mindful products while providing value and excellent service. Our mission is simple: To provide the best products and service to our customers at the lowest prices possible.







