Quality Inspection for Wireless Video Door Phone - 902D-B6 Android 10.1” Touch Screen SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
1. 10-inch touch screen delivers brilliant display and ultimate screen experience.
2. Door unlocking ways involve facial recognition, password, or IC/ID cards (max. 100,000PCS).
3. One-megapixel camera provides 720p resolution video.
4. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
5. The accuracy of face recognition reaches 99% with the capacity of 10,000 face images, which ensures better door access.
6. Combining infrared detection function and facial recognition unlocking brings the user a touch-free access control solution.
7. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
8. According to the user needs, it can be powered by PoE or external power source.
2. Door unlocking ways involve facial recognition, password, or IC/ID cards (max. 100,000PCS).
3. One-megapixel camera provides 720p resolution video.
4. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
5. The accuracy of face recognition reaches 99% with the capacity of 10,000 face images, which ensures better door access.
6. Combining infrared detection function and facial recognition unlocking brings the user a touch-free access control solution.
7. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
8. According to the user needs, it can be powered by PoE or external power source.
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 1GB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 10.1" TFT LCD, 1024x600 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V/POE Optional |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 13W |
| Button | Touch Screen |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| Installation | Flush Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M Pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 902D-B6.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
In an effort to finest meet up with client's requirements, all of our operations are strictly performed in line with our motto "High High quality, Competitive Rate, Fast Service" for Quality Inspection for Wireless Video Door Phone - 902D-B6 Android 10.1” Touch Screen SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: America, Plymouth, Salt Lake City, We expect to provide products and services to more users in global aftermarket markets; we launched our global branding strategy by providing our excellent products all over the world by virtue of our well reputed partners letting global users keep pace with technology innovation and achievements with us.









