Special Design for Doorphone Video Intercom - 10.1” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 512MB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 10.1" TFT LCD, 1024x600 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V/PoE Optional |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 13W |
| Button | Touch Screen |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Installation | Flush Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M Pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We have our own sales team, design team, technical team, QC team and package team. We have strict quality control procedures for each process. Also, all of our workers are experienced in printing field for Special Design for Doorphone Video Intercom - 10.1” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Romania, France, Ireland, Now, we are trying to enter new markets where we do not have a presence and developing the markets we have the already penetrated. On account of superior quality and competitive price , we will be the market leader, please don’t hesitate to contact us by phone or email, if you are interested in any of our products.
Datasheet 904M-S3.pdf







