professional factory for Intercom Door Entry System - 902M-S9 10.1-inch Color Touch Screen Monitor – DNAKE Detail:
1. Android operating system supports greater compatibility and more powerful functions.
2. With 10.1-inch display of optional high resolution of 1280x800, it delivers excellent detail, so you can enjoy sharper and richer colors image.
3. Customized user interface provides great convenience.
4. Max. 8 alarm inputs can be connected to the sensors, such as fire detector, smoke detector, or window sensor, etc., to keep your home and business safe.
5. Smart home system and elevator control system can be integrated with the
6. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as the garden or parking lot, to keep your home safe and secure.
7. When it works with smart home system, you can control and manage home appliances by indoor monitor or smartphone, etc.
8. It allows the user to summon the elevator in advance to avoid waiting.
Specifications
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad core 1.3GHz Cortex-A7 |
| Memory | DDR3 512MB |
| Flash | 4GB |
| Display | 10" TFT LCD, 1024x600/1280x800(optional) |
| Power | DC12V |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| TF Card & USB Support | Yes (Maximum 32 GB) |
| WiFi & Bluetooth | Optional |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711U, G711A, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Screen | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | Yes(Optional), 0.3M Pixels |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | SIP,TCP/IP, RTSP, RTP, HTTP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Door Bell Input | Yes |
| Record | Picture/Audio/Video |
| AEC/AGC | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
-
Datasheet 902M-S9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
The corporation upholds the philosophy of "Be No.1 in excellent, be rooted on credit rating and trustworthiness for growth", will proceed to provide aged and new buyers from home and abroad whole-heatedly for professional factory for Intercom Door Entry System - 902M-S9 10.1-inch Color Touch Screen Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Luxemburg, French, Leicester, When It produced, it making use of the world's major method for reliable operation, a low failure price, it appropriate for Jeddah shoppers choice. Our enterprise. s situated inside the national civilized cities, the website traffic is very hassle-free, unique geographical and financial circumstances. We pursue a "people-oriented, meticulous manufacturing, brainstorm, make brilliant" company philosophy. Strict good quality management, fantastic service, affordable cost in Jeddah is our stand around the premise of competitors. If needed, welcome to make contact with us by our web page or phone consultation, we will be delighted to serve you.








