Price Of Intercom System - 280M-S0 Linux 7-inch Touch Screen Indoor Monitor – DNAKE Detail:
1. Six monitors can be connected in one house.
2. When the villa outdoor station is used as a secondary outdoor unit, it can receive the call and start video communication with the outdoor unit.
3. User interface can be customized and programmed as needed.
4. Indoor phone can build video and audio communication with any IP device that supports standard SIP 2.0 protocol, such as IP phone or SIP softphone, etc.
5. It can realize alarm management with 8 zones and direct report to the management center.
6. Up to 8 IP cameras can be connected in the surrounding places for the tenants to monitor what’s at the door or around the house all the time.
7. Integration with smart home system and elevator control system make life easier and smarter.
8. It can be powered by PoE or external power source.
2. When the villa outdoor station is used as a secondary outdoor unit, it can receive the call and start video communication with the outdoor unit.
3. User interface can be customized and programmed as needed.
4. Indoor phone can build video and audio communication with any IP device that supports standard SIP 2.0 protocol, such as IP phone or SIP softphone, etc.
5. It can realize alarm management with 8 zones and direct report to the management center.
6. Up to 8 IP cameras can be connected in the surrounding places for the tenants to monitor what’s at the door or around the house all the time.
7. Integration with smart home system and elevator control system make life easier and smarter.
8. It can be powered by PoE or external power source.
Specifications
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Display | 7" TFT LCD, 800x480 |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Display | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP,SIP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Multi Language | Yes |
| Picture Record | Yes(64 pcs) |
| Elevator Control | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| UI Customized | Yes |
-
Datasheet 280M-S0.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
The incredibly rich projects administration experiences and a person to 1 service model make the substantial importance of organization communication and our easy understanding of your expectations for Price Of Intercom System - 280M-S0 Linux 7-inch Touch Screen Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Greek, The Swiss, New Delhi, Selling our products and solutions causes no risks and brings high returns to your company instead. It is our consistent pursuit to create value for clients. Our company is looking for agents sincerely. What are you waiting for? Come and join us. Now or never.









