OEM Factory for Android Sip Handset - 7” Android Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 1GB |
| ROM | 4GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Wi-Fi | IEEE802.11 b/g/n,@2.4GHz (Optional) |
| Camera | 0.3MP, CMOS (Optional) |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 221.4 x 151.4 x 16.5mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| TF Card Port | 1 |
| USB Port | 1 |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12VA/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (Use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our firm sticks on the theory of "Quality will be the life in the enterprise, and status could be the soul of it" for OEM Factory for Android Sip Handset - 7” Android Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: New Zealand, Saudi Arabia, Algeria, Now we have a excellent team supplying specialist service, prompt reply, timely delivery, excellent quality and best price to our customers. Satisfaction and good credit to every customer is our priority. We have been sincerely looking forward to cooperate with customers all over the world. We believe we can satisfy with you. We also warmly welcome customers to visit our company and purchase our solutions.
Datasheet 904M-S3.pdf







