Nurse Pager - Wireless Doorbell Kit – DNAKE Detail:
| Physical Property of DC200 | |
| Panel | Plastic |
| Color | Silver |
| Flash | 64MB |
| Button | Mechanical |
| Power Supply | DC 12V or 2*Battery (C size) |
| IP Rating | IP65 |
| LED | 6PCS |
| Camera | 0.3MP |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 160 x 86 x 55 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Physical Property of DM30 | |
| Panel | Plastic |
| Color | White |
| Flash | 64MB |
| Button | 9 Mechanical Buttons |
| Power | Rechargeable Lithium Battery (1100mAh) |
| Installation | Desktop |
| Multi-language | 10 (English, Nederlands, Polski, Deutsch, Français, Italiano, Español, Português, Русский, Türk) |
| Handset Dimension | 172 x 51 x 19.5 mm |
| Charger Base Dimension | 123.5 x 119 x 37.5 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711a |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution of DC200 | 640 x 480 |
| Viewing Angle of DC200 | 105° |
| Snapshot | 100PCS |
| Transmission | |
| Transmit Frequency Range | 2.4GHz-2.4835GHz |
| Data Rate | 2.0 Mbps |
| Modulation Type | GFSK |
| Transmit Distance (in Open Area) | 400m |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We have our own sales team, design team, technical team, QC team and package team. We have strict quality control procedures for each process. Also, all of our workers are experienced in printing field for Nurse Pager - Wireless Doorbell Kit – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Seychelles, Japan, Malta, Customer's satisfaction is always our quest, creating value for customers is always our duty, a long term mutual-beneficial business relationship is what we are doing for. We are an absolutely reliable partner for yourself in China. Of course, other services, like consulting, can be offered too.
Datasheet 904M-S3.pdf
.jpg)






