Nurse Call Light Systems - Multi-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Aluminum |
| Reset Button | 1 |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| Indicator Light | 3 |
| Door Entry | IC (13.56MHz) & ID (125kHz) Card, NFC |
| IP/IK Rating | IP65 / IK08 |
| Installation | Surface & Flush Mounting |
| Dimension | 188 x 88 x 34 mm (Surface Mounting);
230 x 120 x 48 mm (Flush Mounting) |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Viewing Angle | 110°(H) / 60°(V) / 125°(D) |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 2 |
| Input | 2 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We have state-of-the-art equipment. Our products are exported for the USA, the UK and so on, enjoying a fantastic status among the clients for Nurse Call Light Systems - Multi-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Mongolia, Georgia, Swiss, Our company follows laws and international practice. We promise to be responsible for friends, customers and all partners. We would like to establish a long-term relationship and friendship with every customer from all over the world on the basis of mutual benefits. We warmly welcome all old and new customers to visit our company to negotiate business.
Datasheet 904M-S3.pdf.jpg)







