New Arrival China Entry Systems - 906N-T3 Android Facial Recognition Box – DNAKE Detail:
906N-T3 Android Facial Recognition Box
1. The box adopts deep learning algorithms to implement accurate and instant facial recognition.
2. When it works wih IP camera, it allows quick access to any entrance.
3. Max. 8 IP cameras can be connected for convenient use.
4. With the capacity of 10,000 facial images and instant recognition less than 1 second, it is suitable for different access control system in office, entrance, or public area, etc.
5. It is easy to configure and use.
Specifications
| Technical Specifications | |
| Model | 906N-T3 |
| Operation System | Android 8.1 |
| CPU | Dual-core Cortex-A72+Quad-Core Cortex-A53, Big Core and Little Core Architecture; 1.8GHz; Integration with Mali-T860MP4 GPU; Integration with NPU: up to 2.4TOPs |
| SDRAM | 2GB+1GB(2GB for CPU,1GB for NPU) |
| Flash | 16GB |
| Micro SD Card | ≤32G |
| Product Size(WxHxD) | 161 x 104 x 26(mm) |
| Number of Users | 10,000 |
| Video Codec | H.264 |
| Interface | |
| USB Interface | 1 Micro USB, 3 USB Host 2.0(Supply 5V/500mA) |
| HDMI Interface | HDMI 2.0, Output Resolution: 1920×1080 |
| RJ45 | Network Connection |
| Relay Output | Lock Control |
| RS485 | Connect to Device with RS485 Interface |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps |
| Network Protocol | SIP, TCP/IP, RTSP |
| General | |
| Material | Aluminum Alloy and Galvanized Plate |
| Power | DC 12V |
| Power Consumption | Standby Power≤5W, Rated Power ≤30W |
| Working Temperature | -10°C~+55°C |
| Relative Humidity | 20%~93%RH |
-
Datasheet 906N-T3.pdf
Download
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We regularly perform our spirit of ''Innovation bringing progress, Highly-quality making certain subsistence, Administration marketing benefit, Credit score attracting customers for New Arrival China Entry Systems - 906N-T3 Android Facial Recognition Box – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Malawi, Kenya, Jamaica, We look forward to hearing from you, whether you are a returning customer or a new one. We hope you will find what you are looking for here, if not, please contact us immediately. We pride ourselves on top notch customer service and response. Thank you for your business and support!









