Fast delivery Video Door Phone Installation - 304D-R9 2.4GHz IP55 Waterproof Wireless Door Camera – DNAKE Detail:
1. PIR Motion detection offers you a better home security solution. There are motion alerts even if the stange visitor doesn't ring the doorbell.
2. When the visitor presses the call button, the doorbell will capture the visitor's image and save the call automatically.
3. Night vision LED light and 120° viewing angle enable you to identify the visitors and capture image in low-illumination environment, even at night.
4. It supports up to 500M long transmission distance in open area for video and voice communication.
5. No need to worry about poor Wi-Fi signal problem.
6. Two door cameras can be installed in front door and back door, and one door camera can come with two indoor units that can be 2.4'' handsets or 4.3'' monitors.
7. Real-time monitoring lets you never miss any visiting or delivery.
8. Tamper alarm and IP55 waterproof design ensures normal operation in any case.
9. It can be powered by two C-size batteries or external power source.
10. With an optional wedge-shaped bracket, the doorbell can be installed in any corner.
2. When the visitor presses the call button, the doorbell will capture the visitor's image and save the call automatically.
3. Night vision LED light and 120° viewing angle enable you to identify the visitors and capture image in low-illumination environment, even at night.
4. It supports up to 500M long transmission distance in open area for video and voice communication.
5. No need to worry about poor Wi-Fi signal problem.
6. Two door cameras can be installed in front door and back door, and one door camera can come with two indoor units that can be 2.4'' handsets or 4.3'' monitors.
7. Real-time monitoring lets you never miss any visiting or delivery.
8. Tamper alarm and IP55 waterproof design ensures normal operation in any case.
9. It can be powered by two C-size batteries or external power source.
10. With an optional wedge-shaped bracket, the doorbell can be installed in any corner.
| Physical Property | |
| CPU | N32926 |
| MCU | nRF24LE1E |
| Flash | 64Mbit |
| Button | OneMechanicalButton |
| Size | 105x167x50mm |
| Color | Silver/Black |
| Material | ABS Plastics |
| Power | DC 12V/ C Battery*2 |
| IP class | IP55 |
| LED | 6 |
| Camera | VAG (640*480) |
| Camera Angle | 120~135Degree |
| Audio Codec | PCMU |
| Video Codec | H.264 |
| Network | |
| Transmit Frequency Range | 2.4GHz-2.4835GHz |
| SIP | Yes |
| Data Rate | 2.0Mbps |
| ModulationType | GFSK |
| TransmittingDistance(in open area) | About 500m |
| PIR | 2.5m*100° |
-
Datasheet 304D-R9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our eternal pursuits are the attitude of "regard the market, regard the custom, regard the science" as well as theory of "quality the basic, have faith in the initial and administration the advanced" for Fast delivery Video Door Phone Installation - 304D-R9 2.4GHz IP55 Waterproof Wireless Door Camera – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Atlanta, San Diego, Greek, We solution have passed through the national skilled certification and been well received in our key industry. Our specialist engineering team will often be ready to serve you for consultation and feedback. We've been able to also provide you with no cost samples to meet your needs. Best efforts are going to be produced to supply you the very best service and solutions. For anyone who is considering our business and solutions, please speak to us by sending us emails or get in touch with us right away. As a way to know our items and enterprise. lot more, you'll be able to come to our factory to find out it. We'll constantly welcome guests from around the globe to our firm. o build enterprise. elations with us. You should really feel absolutely free to make contact with us for small business and we believe we'll share the top trading practical experience with all our merchants.









