Master Station - 904M-S3 – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 6.0.1 |
| CPU | Octal core 1.5GHz Cortex-A53 |
| Memory | DDR3 1GB |
| Flash | 4GB |
| Display | 10.1" TFT LCD, 1024x600 |
| Button | No |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| TF Card & USB Support | No |
| WIFI & Bluetooth | Optional |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711/G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Screen | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | Yes(Optional), 0.3M Pixels |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | SIP,TCP/IP, RTSP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Door Bell Input | Yes |
| Record | Picture/Audio/Video |
| AEC/AGC | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
-
Datasheet 904M-S3.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Persisting in "High quality, Prompt Delivery, Aggressive Price", now we have established long-term cooperation with consumers from equally overseas and domestically and get new and old clients' large comments for Master Station - 904M-S3 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Casablanca, New Delhi, Nepal, Being guided by customer demands, aiming at improving the efficiency and quality of customer service, we constantly improve goods and give more detailed services. We sincerely welcome friends to negotiate business and start cooperation with us. We hope to join hands with friends in different industries to create a brilliant future.









