Analog Building Intercom - 608M-I8 – DNAKE Detail:
1. The 4.3'' indoor monitor can receive a call from villa station or doorbell.
2. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, smoke detector, door sensor or siren etc., can be connected to increase home security.
3. Arming or disarming can be realized by one button.
4. In case of emergency, press the SOS button for 3 seconds to send alarm to management center.
5. With 485 communication protocol and differential signaling transmission, it has long-range transmission distance and strong capacity of resisting disturbance.
| Physical Property | |
| MCU | T530EA |
| Flash | SPI Flash 16M-Bit |
| Frequency Range | 400Hz~3400Hz |
| Display | 4.3" TFT LCD, 480x272 |
| Display Type | Capacitive |
| Button | Mechanical button |
| Device Size | 192x130x16.5mm |
| Power | DC30V |
| Standby power | 0.7W |
| Rated Power | 6W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Glass | IP30 |
| Features | |
| Call with Outdoor Station& Management Center | Yes |
| Monitor Outdoor Station | Yes |
| Remotely unlock | Yes |
| Mute, Do Not Disturb | Yes |
| External Alarm Device | Yes |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| Chord Ring Tone | Yes |
| External Door Bell | Yes |
| Message Receiving | Yes(Optional) |
| Snapshot | Yes(Optional) |
| Elevator Linkage | Yes(Optional) |
| Ringing Volume | Yes |
| Brightness /Contrast | Yes |
-
Datasheet 608M-I8.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We now have our own gross sales team, style and design workforce, technical crew, QC workforce and package group. We now have strict quality manage procedures for each system. Also, all of our workers are experienced in printing industry for Analog Building Intercom - 608M-I8 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Ukraine, The Swiss, Cambodia, We're introduced as a one of the growing manufacture supplier and export of our merchandise. Now we have a team of dedicated trained experienced who take care the quality and timely supply. If you are looking for Good Quality at a good price and timely delivery. Do contact us.








