Massive Selection for Wired Intercom Doorbell - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size(Surface) | 170x84.5x31(mm) |
| Product Size(Flush) | 190x95x27(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 200,00 pcs |
| Button | Single Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock Circuit | Yes (Withstand max current 1A for lock) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-C12.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
In order to give you convenience and enlarge our business, we also have inspectors in QC Team and assure you our best service and product for Massive Selection for Wired Intercom Doorbell - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Swiss, Costa Rica, Bhutan, With the development of the society and economy, our company will continue the "loyalty, dedication, efficiency, innovation" spirit of enterprise, and we will always adhere to the management idea of "would rather lose gold, do not lose customers heart". We will serve the domestic and foreign businessmen with sincere dedication, and let us create bright future together with you!


.jpg)






