7 Inch Video Door Phone - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| IR Sensor | Support |
| Door Entry | IC card(13.56MHz), NFC |
| IP Rating | IP65 |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 170.5 x 111 x 38.6 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 1 |
| Exit Button | 1 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our goal is usually to deliver high quality items at aggressive price ranges, and top-notch service to shoppers around the entire world. We're ISO9001, CE, and GS certified and strictly adhere to their high quality specifications for 7 Inch Video Door Phone - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Bhutan, Uzbekistan, Angola, Providing the best products, the most perfect service with the most reasonable prices are our principles. We also welcome OEM and ODM orders.Dedicated to strict quality control and thoughtful customer service, we are always available to discuss your requirements and ensure full customer satisfaction. We sincerely welcome friends to come negotiate business and start cooperation.
Datasheet 904M-S3.pdf








