Manufacturer for Apartment Intercom - 608M-I8 Analogue 4.3-inch Screen Remote Unlocking Indoor Monitor – DNAKE Detail:
1. The 4.3'' indoor monitor can receive the call from villa station or doorbell.
2. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, smoke detector, door sensor or siren etc., can be connected to increase home security.
3. Arming or disarming can be realized by one button.
4. In case of emergency, press the SOS button for 3 seconds to send alarm to management center.
5. With 485 communication protocol and differential signaling transmission, it has long-range transmission distance and strong capacity of resisting disturbance.
Specifications
| Physical Property | |
| MCU | T530EA |
| Flash | SPI Flash 16M-Bit |
| Frequency Range | 400Hz~3400Hz |
| Display | 4.3" TFT LCD, 480x272 |
| Display Type | Capacitive |
| Button | Mechanical button |
| Device Size | 192x130x16.5mm |
| Power | DC30V |
| Standby power | 0.7W |
| Rated Power | 6W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Glass | IP30 |
| Features | |
| Call with Outdoor Station& Management Center | Yes |
| Monitor Outdoor Station | Yes |
| Remotely unlock | Yes |
| Mute, Do Not Disturb | Yes |
| External Alarm Device | Yes |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| Chord Ring Tone | Yes |
| External Door Bell | Yes |
| Message Receiving | Yes(Optional) |
| Snapshot | Yes(Optional) |
| Elevator Linkage | Yes(Optional) |
| Ringing Volume | Yes |
| Brightness /Contrast | Yes |
-
Datasheet 608M-I8.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Every single member from our large efficiency profits team values customers' requirements and organization communication for Manufacturer for Apartment Intercom - 608M-I8 Analogue 4.3-inch Screen Remote Unlocking Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Portland, Lyon, Istanbul, Qualified R&D engineer might be there for your consultation service and we will try our best to meet your requirements. So you should feel free to contact us for inquiries. You'll be able to send us emails or call us for small business. Also you are able to come to our business by yourself to get further knowing of us. And we are going to surely present you with the best quotation and after-sale service. We're ready to build stable and friendly relations with our merchants. To achieve mutual success, we'll make our best efforts to build a solid co-operation and transparent communication work with our companions. Above all, we're here to welcome your inquiries for any of our merchandise and service.








