Front Door Intercom - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Product Size(Surface) | 170x84.5x31(mm) |
| Product Size(Flush) | 190x95x27(mm) |
| Power | DC12V/PoE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 200,00 pcs |
| Button | Single Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Installation | Flush Mounted or Surface Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock Circuit | Yes (Withstand max current 1A for lock) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
From the past few years, our firm absorbed and digested sophisticated technologies equally at home and abroad. Meanwhile, our organization staffs a group of experts devoted into the growth of Front Door Intercom - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Maldives, Uganda, Costa Rica, The company attaches great importance to product quality and service quality, based on the business philosophy "good with people, genuine to whole world, your satisfaction is our pursuit". we design products, According to customer's sample and requirements, to meet the needs of the market and offer different customers with personalized service. Our company warmly welcomes friends at home and abroad to visit, to discuss cooperation and seek common development!
Datasheet 904M-S3.pdf








