Fast delivery Indoor Intercom - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| Front Panel | Aluminum |
| Button | Mechanical |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| Door Entry | IC card(13.56MHz), ID card(125kHz), PIN code, NFC |
| IP Rating | IP65 |
| IK Rating | IK08 |
| Installation | Flush Mounting & Surface Mounting |
| Flush Mounting Dimension | 295 x 133 x 63.5 mm |
| Surface Mounting Dimension | 295 x 133 x 42.7 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 4.3-inch TFT LCD |
| Resolution | 480 x 272 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Viewing Angle | 110°(H) |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 3 |
| Reset Button | 1 |
| Exit Button/Door Magnetic | 4 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our well-equipped facilities and superb good quality control throughout all stages of manufacturing enables us to guarantee total buyer gratification for Fast delivery Indoor Intercom - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Zurich, moldova, Swaziland, Based on experienced engineers, all orders for drawing-based or sample-based processing are welcomed. We have won a good reputation for outstanding customer service among our overseas customers. We will continue to try the best to offer you good quality products and the best service. We are looking forward to serving you.
Datasheet 904M-S3.pdf





