Manufactur standard Linux Wall Panel - 902D-B6 Android 10.1” Touch Screen SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
1. 10-inch touch screen delivers brilliant display and ultimate screen experience.
2. Door unlocking ways involve facial recognition, password, or IC/ID cards (max. 100,000PCS).
3. One-megapixel camera provides 720p resolution video.
4. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
5. The accuracy of face recognition reaches 99% with the capacity of 10,000 face images, which ensures better door access.
6. Combining infrared detection function and facial recognition unlocking brings the user a touch-free access control solution.
7. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
8. According to the user needs, it can be powered by PoE or external power source.
2. Door unlocking ways involve facial recognition, password, or IC/ID cards (max. 100,000PCS).
3. One-megapixel camera provides 720p resolution video.
4. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
5. The accuracy of face recognition reaches 99% with the capacity of 10,000 face images, which ensures better door access.
6. Combining infrared detection function and facial recognition unlocking brings the user a touch-free access control solution.
7. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
8. According to the user needs, it can be powered by PoE or external power source.
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 1GB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 10.1" TFT LCD, 1024x600 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V/POE Optional |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 13W |
| Button | Touch Screen |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| Installation | Flush Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M Pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 902D-B6.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Fast and fantastic quotations, informed advisers to help you choose the correct products that suits all your needs, a short manufacturing time, responsible good quality control and distinct companies for paying and shipping affairs for Manufactur standard Linux Wall Panel - 902D-B6 Android 10.1” Touch Screen SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Mexico, Holland, America, We adopt advanced production equipment and technology, and perfect testing equipment and methods to ensure our product quality. With our high-level talents, scientific management, excellent teams, and attentive service, our merchandise are favored by domestic and foreign customers. With your support, we'll build a better tomorrow!








