Lowest Price for Multi-family Intercom - 904M-S6 Android 7” PoE Standard SIP 2.0 Indoor Monitor – DNAKE Detail:
1. It is easy to use SIP2.0 protocol to establish video and audio communication with IP phone or SIP softphone, etc.
2. Users can find and install any app on the indoor monitor for home entertainment.
3. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, smoke detector, or window sensor etc., can be connected to make your home more secure.
4. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as the garden or parking lot, to form a better home security solution.
5. When it integrates with home automation system, you can control and manage home appliances with the indoor monitor or smartphone, etc.
6. Residents can answer and see the visitors before granting or denying access as well as call the neighbors using the indoor monitor.
7. It can be powered by PoE or external power source.
Specifications
2. Users can find and install any app on the indoor monitor for home entertainment.
3. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, smoke detector, or window sensor etc., can be connected to make your home more secure.
4. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as the garden or parking lot, to form a better home security solution.
5. When it integrates with home automation system, you can control and manage home appliances with the indoor monitor or smartphone, etc.
6. Residents can answer and see the visitors before granting or denying access as well as call the neighbors using the indoor monitor.
7. It can be powered by PoE or external power source.
Specifications
| Physical Property | |
| System | Android 6.0.1 |
| CPU | Octal core 1.5GHz Cortex-A53 |
| Memory | DDR3 1GB |
| Flash | 4GB |
| Display | 7" TFT LCD, 1024x600 |
| Button | Touch Button(optional) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| TF Card & USB Support | No |
| WIFI & Bluetooth | Optional |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711/G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Screen | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | Yes(Optional), 0.3M Pixels |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | SIP,TCP/IP, RTSP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Door Bell Input | Yes |
| Record | Picture/Audio/Video |
| AEC/AGC | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
-
Datasheet 904M-S6.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We usually think and practice corresponding for the change of circumstance, and grow up. We aim at the achievement of a richer mind and body as well as the living for Lowest Price for Multi-family Intercom - 904M-S6 Android 7” PoE Standard SIP 2.0 Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Hungary, Ghana, South Korea, Our company offers the full range from pre-sales to after-sales service, from product development to audit the use of maintenance, based on strong technical strength, superior product performance, reasonable prices and perfect service, we will continue to develop, to provide the high-quality products and services, and promote lasting cooperation with our customers, common development and create a better future.








