Wholesale Price Ip Based Video Intercom System - 902M-S9 – DNAKE Detail:
1. Android operating system supports greater compatibility and more powerful functions.
2. With 10.1-inch display of optional high resolution of 1280x800, it delivers excellent detail, so you can enjoy sharper and richer color images.
3. Customized user interface provides great convenience.
4. Max. 8 alarm inputs can be connected to the sensors, such as fire detector, smoke detector, or window sensor, etc., to keep your home and business safe.
5. Smart home system and elevator control system can be integrated with the
6. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as the garden or parking lot, to keep your home safe and secure.
7. When it works with smart home system, you can control and manage home appliances by indoor monitor or smartphone, etc.
8. It allows the user to summon the elevator in advance to avoid waiting.
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad core 1.3GHz Cortex-A7 |
| Memory | DDR3 512MB |
| Flash | 4GB |
| Display | 10" TFT LCD, 1024x600/1280x800(optional) |
| Power | DC12V |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| TF Card & USB Support | Yes (Maximum 32 GB) |
| WiFi & Bluetooth | Optional |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711U, G711A, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Screen | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | Yes(Optional), 0.3M Pixels |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | SIP,TCP/IP, RTSP, RTP, HTTP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Door Bell Input | Yes |
| Record | Picture/Audio/Video |
| AEC/AGC | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
-
Datasheet 902M-S9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
To be a result of ours specialty and repair consciousness, our corporation has won an excellent reputation amongst customers all around the entire world for Wholesale Price Ip Based Video Intercom System - 902M-S9 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Argentina, Albania, Bolivia, They are sturdy modeling and promoting effectively all over the world. Never ever disappearing major functions within a quick time, it's a have to in your case of fantastic good quality. Guided by the principle of Prudence, Efficiency, Union and Innovation. the corporation. ake an excellent efforts to expand its international trade, raise its organization. rofit and raise its export scale. We've been confident that we've been going to have a bright prospect and to be distributed all over the world in the years to come.








