Linux Wall Panel - 904M-S6 Android 7” PoE Standard SIP 2.0 Indoor Monitor – DNAKE Detail:
1. It is easy to use SIP2.0 protocol to establish video and audio communication with IP phone or SIP softphone, etc.
2. Users can find and install any app on the indoor monitor for home entertainment.
3. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, smoke detector, or window sensor etc., can be connected to make your home more secure.
4. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as the garden or parking lot, to form a better home security solution.
5. When it integrates with home automation system, you can control and manage home appliances with the indoor monitor or smartphone, etc.
6. Residents can answer and see the visitors before granting or denying access as well as call the neighbors using the indoor monitor.
7. It can be powered by PoE or external power source.
Specifications
2. Users can find and install any app on the indoor monitor for home entertainment.
3. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, smoke detector, or window sensor etc., can be connected to make your home more secure.
4. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as the garden or parking lot, to form a better home security solution.
5. When it integrates with home automation system, you can control and manage home appliances with the indoor monitor or smartphone, etc.
6. Residents can answer and see the visitors before granting or denying access as well as call the neighbors using the indoor monitor.
7. It can be powered by PoE or external power source.
Specifications
| Physical Property | |
| System | Android 6.0.1 |
| CPU | Octal core 1.5GHz Cortex-A53 |
| Memory | DDR3 1GB |
| Flash | 4GB |
| Display | 7" TFT LCD, 1024x600 |
| Button | Touch Button(optional) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| TF Card & USB Support | No |
| WIFI & Bluetooth | Optional |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711/G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Screen | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | Yes(Optional), 0.3M Pixels |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | SIP,TCP/IP, RTSP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Door Bell Input | Yes |
| Record | Picture/Audio/Video |
| AEC/AGC | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
-
Datasheet 904M-S6.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We insist on offering good quality generation with very good business enterprise concept, honest income as well as best and fast assistance. it will bring you not only the premium quality product or service and huge profit, but probably the most significant is usually to occupy the endless market for Linux Wall Panel - 904M-S6 Android 7” PoE Standard SIP 2.0 Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Angola, Guatemala, Mauritius, Our expert engineering team will generally be prepared to serve you for consultation and feedback. We are able to also offer you with free of charge samples to meet your requirements. Best efforts will likely be produced to provide you the best service and merchandise. When you are keen on our business and products, please speak to us by sending us emails or call us quickly. In an effort to know our products and company extra, you may come to our factory to view it. We will generally welcome guests from all over the world to our business to create business relations with us. Please feel cost-free to speak to us for small business and we believe we'll share the best trading experience with all our merchants.

.jpg)






