Linux Lobby Station - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| Front Panel | Aluminum |
| Button | Mechanical |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| Door Entry | IC (13.56MHz) & ID (125kHz) card, PIN code, NFC |
| IP/IK Rating | IP65 / IK08 |
| Installation | Flush Mounting & Surface Mounting |
| Surface Mounting Dimension | 295 x 133 x 42.7 mm |
| Flush Mounting Dimension | 295 x 133 x 63.5 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 4.3-inch TFT LCD |
| Resolution | 480 x 272 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Viewing Angle | 110°(H) / 67°(V) / 127°(D) |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 3 |
| Reset Button | 1 |
| Input | 4 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
In order to give you convenience and enlarge our business, we also have inspectors in QC Team and assure you our best service and product for Linux Lobby Station - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Mombasa, Puerto Rico, New Orleans, With top quality products, great after-sales service and warranty policy, we win trust from many overseas partner, many good feedbacks witnessed our factory's growth. With full confidence and strength, welcome customers to contact and visit us for future relationship.
Datasheet 904M-S3.pdf







