Linux Lobby Station - 280SD-R2 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE Detail:
1. SIP-based door phone supports call with SIP phone or softphone, etc.
2. With 13.56MHz or 125KHz RFID card reader, the door can be unlocked by IC or ID cards.
3. It can work with the lift control system via RS485 interface.
4. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to control two locks.
5. It can be powered by PoE or an external power source.
2. With 13.56MHz or 125KHz RFID card reader, the door can be unlocked by IC or ID cards.
3. It can work with the lift control system via RS485 interface.
4. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to control two locks.
5. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 170.5x111x38.5(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 200,00 pcs |
| Button | Single Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280x720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-R2.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
The really abundant projects administration experiences and just one to one particular provider model make the substantial importance of organization communication and our easy understanding of your expectations for Linux Lobby Station - 280SD-R2 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Houston, The Swiss, Florida, Customer's satisfaction is always our quest, creating value for customers is always our duty, a long term mutual-beneficial business relationship is what we are doing for. We are an absolutely reliable partner for yourself in China. Of course, other services, like consulting, can be offered too.








