Wifi Intercom - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Aluminum |
| Button | Mechanical |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| Door Entry | IC card(13.56MHz), PIN code, NFC |
| IP Rating | IP65 |
| Installation | Flush mounting |
| Dimension | 380 x 158 x 55.7 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 4.3-inch TFT LCD |
| Resolution | 480 x 272 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 1 |
| Exit Button | 1 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
abide by the contract", conforms on the market requirement, joins within the market competition by its superior quality likewise as provides far more comprehensive and great company for shoppers to let them develop into huge winner. The pursue on the corporation, is definitely the clients' gratification for Wifi Intercom - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Argentina, Mongolia, Uzbekistan, The best and original quality for spare parts is a most important factor for transportation. We may stick on supplying original and good quality parts even a little profit earned. God will bless us to do kindness business forever.
Datasheet 904M-S3.pdf





